Hoe kunnen we helpen?
Invullen
Via de fiche van de leerling kan je dit nummer invullen. Er bestaat een veld rijksregisternummer en een veld bisnummer. Afhankelijk van welk type nummer het is, vul je dit in.
Controle
Bij het ingeven van een rijksregisternummer wordt er altijd een controle uitgevoerd. De geboortedatum van de leerling moet overeenkomen met het ingegeven rijksregisternummer.
Uitzondering(en)
Uitzondering: in sommige gevallen kan het zijn dat de geboortedatum van een leerling begint met 00/00/xxxx (geboortejaar). In dit geval moet je bij de geboortedatum 01/01/xxxx (geboortejaar) invullen met het vinkje van “Geboortedatum ongekend” aangevinkt. Wanneer je dan een rijksregisternummer gaat invullen, dan gaat de controle deze weigeren. Je kan voor dit geval deze controle uitschakelen.
Via Leerlingen – Discimus – Rijksregisternummers ophalen kan je voor leerlingen, die op hun fiche nog geen rijksregisternummer hebben ingevuld staan, via dit scherm deze ophalen en doorsturen naar Discimus.
Bij het openen van dit scherm kan je bovenaan kiezen voor “Ingeschreven op werkdatum” of “Ingeschreven dit schooljaar”. Na het klikken op “Voorbereiden”, worden (op basis van uw keuze) de leerlingen opgehaald die:
De leerlingen worden standaard allemaal aangevinkt en je kan direct klikken op de knop “Uitvoeren”. Hiermee wordt er naar Discimus een call gestuurd. In het antwoord op deze call wordt het gekende rijkregisternummer teruggestuurd. Wisa vult deze automatisch in op de fiche van de leerling en gaat ook automatisch een nieuwe wijziging sturen van de geregistreerd persoon.